Loading Likes...

…áno, cestujem! Vraj cestujem viac než dosť. Vraj… 😀

V dnešnej dobe, kedy je veľmi jednoduché cestovať, stále veľa ľudí nevie ako na to.

Cestuj tak, aby to vyhovovalo tebe. Nehovor, že necestuješ, lebo sa bojíš lietať. 😀 Dá sa predsa ísť vlakom, autom či pešo. Dôležité je ísť. Kamkoľvek. Stačí, že prekročíš najbližšie hranice alebo pôjdeš na opačnú stranu Slovenska. 🙂 Nemusíš rovno začať Francúzskou Polynéziou. 😀 Malými krokmi tak naberieš odvahu na väčšie a väčšie výlety.

Uži si to po svojom. Každý na svojej ceste zažije niečo iné, preto nechcem dávať návody, aby si si to užil ako ja. Tiež som sa popálila a urobila rôzne travel chyby, ktoré ale neľutujem, lebo ma obohatili a nasmerovali na ďalšie výlety. Akokoľvek, budem rada ak ti moje zážitky budú inšpiráciou cestovať a kam cestovať, nechcem ti však hovoriť ako cestovať. 😀

A tí, čo cestovať nepotrebujú, tí si moje cestopisky môžu predsa prečítať tiež, no nie? 😀

A čo z toho vlastne mám, že cestujem? Samotné cestovanie je veľmi prospešné. A nielen kvôli tomu, že sa ním môžem pochváliť kamošom. 😀 Oddych či vzrušenie z nepoznaného, dobré jedlo alebo rôzne kultúry. To všetko je jedna veľká zmeska podnetov, ktoré rozširujú obzory – zlepšovanie znalostí z geografie či zužitkovanie poznatkov z dejín pre pochopenie širšieho kontextu kultúry danej krajiny. Okrem toho, čím ďalej tým viac posúvam svoje hranice pri balení – minimalisticky a pritom stále elegantne. 😀 Aj keď nie som typ na turistiku a v kabelke nosím vždy rúž a púder, vždy sa viem pobaliť ako šéf. 😀

  • Ak chcete zľavu na Booking.com, klikajte sem. (Stačí, ak rezervujete pobyt cez link a po jeho skončení získate 10 % späť z ceny rezervácie.)
  • Ak chcete zľavu na Airbnb.com, klikajte sem. (Ak ešte nie ste zaregistrovaní na Airbnb, kliknite na link a získajte kredit 25 EUR.)

Doteraz som navštívila 36 krajín a absolvovala 138 letov (apríl 2018). V máji sa chystám najprv do Bosny a Hercegoviny, čím si pripíšem na účet 37. krajinu a neskôr na týždeň do Grécka, hlavne do Atén.

Moje cestovateľské sny na rok 2018 sú Maroko, Taiwan a Malta. Už teraz viem, že nemám toľko dovolenky, aby som sa tam dostala, ale pre srandu sledujme či sa niečo podarí, alebo ako sa to prípadne zmení budúci rok. 😀

PS: síce neviem všetko a ani som všade nebola, ale ak by si potreboval/a s niečim poradiť, neváhaj sa ma spýtať. 😀 Ak by si mal/a záujem byť informovaný/á o novinkách z tejto oblasti cez email a zároveň získať zadarmo eBook 7 krokov, ako sa efektívne zbaliť na dovolenku iba do príručnej batožiny a k tomu zoznam ako bonus, neváhaj prihlásiť sa na odber: 

~Lenka Says~