Loading Likes...

…dočkala som sa! Letná dovolenka bola konečne tu! Koncom augusta sme sa išli váľať s BF na Sardíniu. Ako mi ľudia zvyknú pripomínať, cestujem dosť a preto som preskákala už aj nejaké to balenie. Práve balenie kufra na Sardinku mi vnuklo nápad podeliť sa s vami o praktické tipy a triky, ako a čo si zbaliť na dovolenku do príručnej batožiny.


Pre viac praktických informácii sa neváhajte prihlásiť na ober newsletteru a získajte tak eBook: 7 krokov, ako sa efektívne zbaliť na dovolenku iba do príručnej batožiny.


Výber príručného kufra

Tak ako väčšinu svojich ciest, rovnako aj tú na Sardíniu som absolvovala len s príručnou batožinou do 10 kg. Pre predstavu, ide o taký ten malý kufrík, ktorý vám povolí vziať na palubu väčšina leteckých spoločností, pričom váha a rozmery sa môžu pre každú spoločnosť líšiť. (batožina Ryanair, batožina Wizzair)

Na to, aby ste si boli 100% istí, či máme tú správnu veľkosť kufra či batožiny, si treba pozrieť letenku. Pokiaľ ju ešte nemáte, odporúčam vám urobiť si check-in čím skôr (väčšinou sa dá urobiť 7 dní pred odletom). Vyhnete sa tak nepríjemným prekvapeniam na poslednú chvíľu. Hovorím z vlastnej skúsenosti. Stalo sa také aj mne a 2 hodiny pred odletom som prebaľovala obsah kufra do batohu. Celkom stresík… 😉

kufor na cestovanie

Dobre, kufor zadefinovaný, poďme sa teda pozrieť čo si zbaliť na dovolenku. Presne vidím to zdesenie vo vašich očiach: “Sem mám všetko napratať!?” Veru tak! Kein stress! Ide to, len mi verte.

Zoznam vecí na dovolenku

Zoznam je skvelá pomôcka, ktorá vás usmerní v množstve oblečenia či kozmetiky, ale rovnako vám povie, čo už máte a čo budete ešte potrebovať. Nezabúdajte však na to, že ak niečo zabudnete doma, môžete si to dokúpiť v  mieste vašej dovolenky a priniesť si tak domov suvenírček. Ste už kľudnejší? 😉

zoznam na cestovanie, čo si zbaliť na dovolenku

A teraz si prejdime, čo všetko si doma môžete zabudnúť… 😀 Ako každá žena, aj ja sa vždy venujem najmä kozmetike a oblečeniu. No dnes sa budeme venovať najmä kozmetike.


Pokiaľ však hľadáte tipy ako zbaliť oblečenie do príručnej batožiny, poďte sa pozrieť SEM.


Cestovná kozmetika

Kozmetiku ľúbi (nielen) každá žena a nikdy jej nie je dosť. Najhoršie však je keď sa treba rozhodnúť len pre jeden sprcháčik, šampónik či voňavečku. Buďme však silné a tentokrát to urobíme nasledovne…

Všeobecne platné predpisy pre leteckú prepravu vám dovolia v príručnej batožine prevážať maximálne 1 l tekutín rozdelený maximálne do 100 ml plastových fľaštičiek. Matematika nepustí, 10 fľaštičiek na osobu! Opäť panika? Nebojte nič, len čítajte ďalej…

Tu nastupuje na scénu zoznam na dovolenku pre kozmetiku, ktorú bežne potrebujete na každodenné prežitie a bez nej nevytiahnete päty z domu. Osobne mám zostavený takýto default zoznam, ktorý si beriem na každý trip, či už dovolenku alebo služobnú cestu, no proste kamkoľvek.

Zbytky kozmetiky

Keď je zoznam hotový, pozrite do svojich kozmetických zásob a vyberte z nich všetko, čomu už vidieť dno. 🙂 Tu ostala trocha telového mlieka, tam ostalo trochu sprchového gélu… Robím to tak vždy a osobne tak nestrávim 30 minút rozmýšľaním, ktorý šampón si mám so sebou zobrať. 😛 V IKEA alebo v Marrionaud majú cestovné plastové fľaštičky, do ktorých spomínané zbytky viete poprelievať. Podotýkam, že chceme čo najmenej tekutín, takže z každého druhu po jednom!

Vzorky a testery

Nezabudnite prehrabať svoje zásoby testerov a vzoriek. To je podľa mňa veľmi zaznávaná sorta. A pritom je na cestovanie ako stvorená. Pridajte ich na kopu.

Cestovné balenia

To čo vám ešte chýba, viete dokúpiť v cestovných baleniach napr. v DM. Treba popozerať okolo pokladne, tam sa cestovné balenia vyskytujú najčastejšie.

Netekuté riešenia

Možno vám to bude znieť príliš bio, ale napriek tomu, že si na tento druh vecí veľmi nepotrpím, celkom si na netekutej kozmetike v poslednej dobe ulietavam. Tuhé mydlá namiesto tekutého, či šampónu a kondicionéra. Tablety na umývanie zubov namiesto zubnej pasty. O multifunkčnosti vlhčených obrúskov by som vedela písať básne. 🙂

Balenie kozmetiky do príručnej batožiny

Keď už máte všetko nachystané, rozdeľte kozmetiku na 2 kôpky – tekutétuhé. Tuhé pôjdu do kozmetickej tašky. (Pochválim sa tou mojou. Dostala som ako darček a vážne si ju neviem vynachváliť. Vysoko praktická.)

kozmeticka taska na cestovanie, čo si zbaliť na dovolenku

Druhá polka kozmetiky pôjde, tak ako káže letenka a medzinárodné pravidlá pre leteckú dopravu, do priehľadného uzatvárateľného sáčku, ktorý si dáte do kabelky. Áno, čítate dobre. Realita je totiž taká, že okrem príručného kufra môžete často cestovať aj s kabelkou či menším batohom. Dobré, nie? Cítim to! Panika opadáva… 😀


Viac tipov na balenie a prepravu kozmetiky nájdete v eBooku: 7 krokov, ako sa efektívne zbaliť na dovolenku iba do príručnej batožiny.


Do kategórie kozmetika by som pridala ďalšie 3 veci, čo si zbaliť na dovolenku a ktoré trápia pri balení nejednu ženu: lak na nechty, manikúrafén.

Nechty

Životné skúsenosti a časté cestovanie ma naučili, že si nechty spravím sama 1 deň pred odchodom. Dodá mi to tak pocit, že dovolenka je už konečne tu. 🙂 Potom si do kozmetiky už len pribalím použitý lak a v prípade potreby či nehody len pretriem ďalšou vrstvou. Odlakovač už preto nepotrebujem. Z tohto dôvodu volím vlastný lak, lebo ak sa ulakomím na manikérku, nebudem môcť napraviť chyby sama.

Manikúra

S manikúrou je to nevyspytateľné. Všetky ostré predmety vám budú vyhodené, preto pozor na nožničky, pilníky, rôzne špachtličky atď. Vec sa má tak, že pokiaľ čepeľ nie je dlhšia ako 6 cm, nevyhodia vám ich. Pinzety sa nebojte, nezoberú vám ju. Pokiaľ si nie ste istí pilníkom, zoberte si radšej plastový.

Fén

Viem, že sú ženy, ktoré ho potrebujú každý deň. Dokonca sú schopné použiť výhradne len ten svoj a žiadny iný. Tie z vás, ktoré majú fén na vlasy na TOP 5 liste, ruku na srdce. Na dovolenke pri mori bude s najväčšou pravdepodobnosťou teplo. Tým pádom vám vlasy vyschnú aj samé a aspoň nebudú trpieť. Treba im dať trošku pokoj a regeneráciu. Namiesto toho si zoberte šatky, sponky a čelenky, ktoré už tak dlho máte nakúpené, ale nikdy ste nemali odvahu ich použiť. Dovolenka je presne dobrá na tento druh pokusov. Z vlastnej skúsenosti vám ale viem povedať, že vo vašej dovolenkovej destinácii, vo vašom apartmáne či hoteli je veľmi veľká šanca, že sa určite nejaký ten fén nájde…


Viac tipov NIELEN na balenie kozmetiky nájdete  TU.


PS: Ak náhodou ešte nemáte vybavené ubytovanie, mám pre vás zľavy na Booking alebo Airbnb. Ak by ste potrebovali pomôcť s letenkami, skúste to cez Skyscanner.

~Lenka Says~

…a aby som nezabudla, neváhajte ma sledovať aj na Facebooku a Instagrame.

Zdieľaj článok: