Loading Likes...

…milé dámy, a prečo nie, aj páni! 🙂 Dnes by som vám rada predstavila môj nový objav z oblasti kozmetiky –  fialový šampón. 😉 Možno mnoho z vás má tento prípravok už dávno v malíčku či na poličke, no ja som sa k nemu dostala iba nedávno z celkom pochopiteľných dôvodov. Nie som síce blondína, ale…! 😀

Už nejakú dobu sa snažím s mojimi vlasmi niečo zmysluplné urobiť. A to niečo sa volá ombré, sombré, respektíve jednoducho po slovensky zosvetlenie. Moje vlasy sú tmavé, pravidelne farbené a preto výsledkom akéhokoľvek pokusu o zosvetlenie sú žlté odtiene. ? Všetky kaderníčky, ktoré som mala možnosť s týmto problémom navštíviť, sa tvárili, že sa s tým proste nič nedá urobiť. Že sa mám zmieriť s tým, že moje vlasy budú vždy po odfarbení žlté. ? Už som kvôli tomu vyskúšala niekoľko kaderníčok, lebo nie a nie sa dopracovať k želanému odtieňu. Až jedného dňa sa mi to nakoniec podarilo a slečna na mňa vybalila také informácie, že som skoro spadla z kaderníckeho kresla.

strieborny sampon, strieborny kondicionerNa odstránenie tohto neželaného žltého nádychu vo vlasoch vám jednak vie pomôcť kaderníčka použitím tónovača, alebo si viete pomôcť sami doma použitím správneho šampóna. Na porazenie, že? 😀 Je to tak jednoduché a ja sa toľko trápim.

Takéto šampóny sa všeobecne nazývajú strieborné alebo fialové. Majú redukovať teplé odtiene vo vašich blond, melírovaných, popolavých, zosvetlených či šedivých vlasoch.

strieborný šampón, strieborný balzám, strieborná vlasová kúra, Swiss O Par

Vôbec sa nemusíte obávať toho, že tieto šampóny sú dostupné iba v kaderníckych salónoch za prehnané ceny. Viete sa k nim dostať úplne jednoducho online, okrem iného. Existujú rôzne stupne intenzity či značky v rozličných cenových reláciách. V takej klasickej DM nájdete napr.: Swiss O-Par, Schauma či Balea.

Schauma, Silver Reflex, silver shampoo, fialový šampón

Aby ste si ale vedeli správne vybrať a oddeliť zrno od pliev :D, odporúčam vám fialový šampón pri kúpe otvoriť a pozrieť sa na jeho farbu. Čím bude fialovejší, tým lepšie, keďže sa intenzitou farby zvyšuje aj výsledný efekt. Ak by ste si ale úplne nevedeli dať rady a nechcete otvárať každý šampón v obchode, lebo neviete podľa čoho iného zistiť, že to je ten fialový, skúste sa porozhliadnuť po tých, na ktorých uvidíte obrázok šedivých ľudí. 😀 To je presne ono. 😉

Balea, Silber Glanz Shampoo, silver shampoo, fialový šampón

Prešli ste teda drastickým výberom toho správneho produktu na vaše svetlé kučery a práve ste si zakúpili váš prvý fialový šampón. Už sa neviete dočkať kedy ho vyskúšate a zbavíte sa neželaných žltých tónov. Samozrejme, nie je to veľká veda ako ho použiť, veď vlasy ste si hádam už niekedy umývali. 😀 Dessange, silver shampoo, fialový šampónPri týchto šampónoch je ale dôležitá doba ich pôsobenia. Pre dosiahnutie želaného výsledku (slovné spojenie ako z reklamy 😛 ) nechajte fialový šampón pôsobiť o niečo dlhšie ako zvyčajne, aby žlté odtiene dostatočne stiahol. Ak ho však necháte pôsobiť príliš dlho, môže sa vám tiež stať, že vám po umytí ostanú vlasy s nádychom do fialova. Ja osobne by som sa tomu až tak nebránila. Ak s tým ale nie ste psychicky vysporiadaní, nabudúce tento šampón nepoužite. Vymyje sa tak viac z vlasov.

Schauma, Beauty Oil, olej na vlasyNa čo ale netreba pri odfarbovaných vlasoch zabúdať, je regenerácia. Dobre to poznáte, vlasy sú po zosvetlení suché. Dobrá správa však je, že existuje dokonca aj fialový balzám na vlasy. Jeho farba už nie je síce taká sýta, ale to už vám môže byť jedno. Vlasy už aj tak máte umyté strieborným šampónom, ktorý okrem iného má tendenciu vlasy vysušiť. Ja sa s tým pasujem už nejakú dobu a osobne musím odporučiť Beauty Oil od Schaumy. Tento jediný z obrovského množstva olejov čo som kedy skúsila sa mi osvedčil, žiadny iný nemal taký dobrý výsledok. Vždy ho použijem na mokré končeky a nechávam voľne uschnúť. Vlasy neostávajú mastné, dobre sa rozčesávajú a neelektrizujú.

Ak ale máte pocit, že vám šampón nepomôže, skúste si sem-tam skočiť ku kaderníčke. Nech vám hodí na hlavu tónovač. Keď nie fialový šampón, tak toto určite zaberie.

Držím palce pri skúšaní! 😀

PS: Šampón nijak neovplyvní farbu vašich hnedých vlasov. Mne osobne sa zatiaľ naviac páčil šampón od Schauma  a kondicionér od Maria Nila.

~Lenka Says~