Loading Likes...

Stále sa nemôžem zbaviť pocitu, že blogerčina je všeobecne považovaná za výsadu dvadsiatnikov. Od nás, tých po 30ke, sa akosi očakáva, že sa budeme venovať niečomu viac reálnemu, serióznemu, štandardnému… Rovnako mám pocit, že naša veková kategória blogy toľko nesleduje ako mladšie ročníky. Oslovila som preto slovenské blogerky po 30ke a opýtala som sa ich, aký majú pohľad na blogovanie a prečo si myslia, že by sme mali sledovať blogy aj v našom veku.

Miša Švarová z fashion blogu Módny Tucet

Blogy sú pre mňa alternatíva k telke alebo časopisom. Na rozdiel od nich však človek pri blogu presne vie, kto za tou ktorou myšlienkou stojí. Môže blogera kontaktovať, komunikovať s ním, priam si ho “ohmatať”. Takto získané infošky sú pre mňa oveľa reálnejšie a uveriteľnejšie ako keď je zdrojom anonymná “redakcia”.

Miša Švarová

Navyše si môžem nájsť blogera “na mieru”, ktorý píše o tom, čo ma zaujíma. Nemusím už napríklad prelistovať 100 stranový časopis, z ktorého reálne prečítam 2 strany. ?

Čítanie blogov dokonca prospieva aj mojej peňaženke. ? Dostala som sa cez ne ku kozmetike a módnym e-shopom, o ktorých som predtým nikdy nepočula. Vo finálne nakupujem výhodnejšie a veci, čo mi viac sadnú. A to nielen pre mňa, ale aj pre rodinu, či veci do domácnosti.

Myslím, že blogy celkovo otvárajú nové obzory a to je niečo, čoho sa po 30-tke rozhodne nemáme vzdávať! ? (IG)

Majka Rašková z mama blogu Mamin Zápisník

Majka Rašková

V dnešnej dobe je internet skutočne plný informácií. Niektoré vnímame viac, iné menej, často však ani nevieme, odkiaľ pochádzajú a nakoľko sú pravdivé či hodnoverné.

Na blogoch je pre mňa najlepší práve ten osobný vklad autora. Nie je to akýsi anonymný text, je to realita úplne skutočného človeka. A to znamená často krát viac, než text o tom, čo americkí vedci zistili.

Pre mňa osobne je dobré vedieť, že je tu niekto, ako som ja, veselý aj smutný, nedokonalý, obyčajný, kto žije svoj život a podelí sa s ostatnými. Možnosť spoznať niekoho, hoci len virtuálne, a stotožniť sa s nim, mi pripadá úplne úžasné! ? (FB)

Lucia Jarábková z mama blogu Mamavie

Rozhodla som sa napísať moje hlavné dôvody prečo rada sledujem rôzne blogy a verím, že sa v nich nájdete. 😉

  • množstvo inšpirácie na zaujímavé produkty či služby
  • Lucia Jarábkovákochám sa krásnymi fotkami
  • tipy na výlety a baby friendly destinácie
  • pozriem sa aj na miesta, kam sa tak ľahko nedostanem
  • rada sledujem najmä blogerky po 30ke, pretože tie už vo veciach majú jasno a nenechajú sa unášať všetkými trendami
  • užívateľské recenzie, v ktorých sa neboja produkt nielen pochváliť ale aj skritizovať
  • v osobnejších článkoch sa občas nájdem a utvrdia ma v tom, že nie som divná ak veci robím inak ako všetci ostatní
  • a v neposlednom rade naberám inšpiráciu ako môj blog robiť či dokonca nerobiť 😉 (FB)

Katarína Sušková z retro blogu PinKats

Blogy vnímam ako určitú pomoc, radu, inšpiráciu a potešenie pre čitateľa.

Katarina Suskova, blogerky po 30ke

Dnes takmer každý fičí na internete, preto, kto sa zaujíma o nejakú tému (krása – kozmetika, móda, cestovanie, jedlo atď.), nie je problém si rýchlo vyhľadať info, no a na blogoch nájde množstvo inšpirácie, námetov, recenzií a odporúčaní.

Blogy sú ako nejaká náhrada za časopisy, kde všetko máte na jednom mieste a ušetríte :D. Stačí si len vybrať… Ideálne je vytipovať si len niektoré blogy (podľa témy, ktorá ma zaujíma), pretože dnes je ich
a nie je šanca sledovať všetky. Niektoré sú fakt na vysokej úrovni, čo sa týka dizajnu, spracovania fotiek a kto rád sníva, rád si prezerá pekné fotografie, tak napr. s blogermi-cestovateľmi sa môže aspoň v duchu preniesť na rôzne miesta sveta. V módnych blogoch baby nájdu najnovšie vychytávky a recenzie…

Ten môj je inšpirovaný vintage, pinup štýlom a zameraný prevažne na fotografie, lifestyle, cestovanie a sčasti aj módu a krásu. Tak vitaj, čítaj a prezeraj…;) (FB)

Eliska Pichonska, blogerky po 30ke

Eliška Pichoňská z beauty blogu EliMakeUpArtist

Blogovanie dnes je nový fenomén, ktorý rozšíri obzor z mnohých oblastí.

A prečo čítať blogy? Odkedy ja sama čítam rôzne typy blogov, dozvedela som sa informácie, ktoré nenájdem nikde inde. Tipy na cestovanie s množstvom skúseností od samotných blogerov, tipy na firmy, ktoré napríklad šijú pre detičky a sú to slovenské firmy, ktoré treba podporovať, alebo tipy na sladké chuťovky.

A vôbec, blogy ponúkajú zatiaľ ešte neohodnotenú pridanú hodnotu každej osobnosti, ktorá ho píše. (FB)

Lucia Máliková z DYI & food blogu LuciDidIt

Sama som s blogovaním začala len nedávno, takže táto otázka je u mňa ešte stále horúca ako ranná káva. A rovnako horúca bude aj moja odpoveď: lebo nehryzú. ?

Keďže stále cítim skepsu, skúsim to ešte raz.

Rok 2000. Milénium. Na stene mojej izby mi nad hlavou visí plagát Jima Morrisona, Brandona z Beverly Hills 90210 a desiatky ďalších. Rozmýšľam, ako prekabátiť rodičov, aby som mohla zdrhnúť z domu na diskotéku a mám neskutočnú depresiu, lebo chalan, ktorý mi ešte včera hovoril, aké mám krásne modré oči, mi dnes ešte neposlal SMS.

Lucia Malíková

O štvrťstoročie neskôr. Prestala som fajčiť, lebo to fakt nie je zdravé, už sa nevmestím do nohavíc veľkosti XXS a moja kúpeľňa sa premenila na drogériu. Áno, som žena po tridsiatke! Je mi jasné, že ak som doteraz neposlala prihlášku na miss, už je pozde. ? No naopak ideálny čas stanoviť si vyššie ciele, získať nadhľad a plniť si svoje sny. S chuťou a odhodlaním ako nikdy predtým.

S blogermi sa v posledných rokoch roztrhlo vrece. No a čo? Že to nemá cenu? Kto povedal? Ako sa hovori, sto ľudí, sto chutí. Moja motivácia je veľká a som presvedčená, že mám čo povedať. A chcem o tom presvedčiť aj moje publikum, chcem motivovať, inšpirovať. Každý bloger chce zdielať dôveryhodný a kvalitný obsah! Prezentovať sa najlepšie ako vie, chce sa podeliť o svoje kreatívne nápady a zážitky. To je jeho message. A to je super!

Blog je nevyčerpateľným zdrojom inšpirácie i príjemným spestrením všedného dňa. Je o úprimnom názore, presvedčení, disciplíne, motivácii, tvrdej práci i zábave. Ten, kto za ním stojí, zaň ručí vlastným menom. A povedz mi, čo už môže byť transparentnejšie ako toto? (FB)

Petra Kalocsay z mama blogu Olivia&Bro on Board

Petra Kalocsay

V dnešnej dobe sme zahltení informáciami rôzneho druhu. Z môjho pohľadu je takmer nemožné mať prehľad o všetkých novinkách, či trendoch. Sledovanie blogov je prehľadom noviniek z oblastí spoločenského života, ktoré ma zaujímajú.

Výhodou sledovania blogov je, že ľudia z rôznych oblastí života, ktorí sú mi z nejakého dôvodu sympatickí, spracujú zaujímavú tému. Téma je originálna, obsahuje kvalitné a autentické fotky a čo je pre mňa pridanou hodnotou.

Okrem faktov sú v článkoch zvyčajne uvedené aj subjektívne informácie konkrétneho blogera. S textom sa nie vždy stotožním, ale môže mi podávať iný pohľad na vec, ktorý si vážim. Blogy ma často inšpirujú, zabavia, poučia a preto sa ich sledovanie stalo súčasťou môjho každodenného prehľadu. (FB)

Tinky López food blogu Lopezka

Človek zavalený prácou a povinnosťami veľakrát zabúda sám na seba. Nájsť si záľubu, ktorej sa bude vedieť venovať aj v nočnú hodinu, keď deti zaspia, alebo keď konečne prestanú vyzváňať telefóny a chodiť emaily, nie je tak v nedohľadne.

Tinky López

Môže sa ňou stať blogovanie. Jeho krásu som objavila len nie tak dávno. V podstate to bol môj únik zo všedných dní trojmatky, bežných povinností, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou môjho každodenného života a vloženie mojej vášne a radosti do niečoho čo ma napĺňa.

Vždy ma zaujme, keď píše blog osoba, ktorá má reálne skúsenosti, či už ohľadne jej pohľadu na výchovu detí, cestovanie, varenie, alebo hoc čo, čo mi ušetrí čas pri riešení bežných vecí, či ma na chvíľu vytrhne z reality.

Myslím, že každý má čo ponúknuť, aj keď nie každý má danosť písať, fotiť či variť, ale každý je v niečom tom svojom dobrý. To môže byť námet pre jeho blog. Miesto, kde sa bude môcť prezentovať, rásť a komunikovať s ľuďmi podobných záujmov. Blogovanie nie je vôbec také jednoduché, no posúva naše hranice stále ďalej. Rozvíja našu fantáziu a motivuje vytvoriť, vymyslieť niečo nové, zaujať iných a to v konečnom dôsledku buduje nás samotných. (FB)

Lenka Chylíková z blogu o darčekoch Fluff

Lenka Chylíková

To je jednoduché. Odporučila by som im blogy venované témam, ktoré sú pre nich zaujímavé. Nebolo by potrebné ďalej ich presviedčať. Je až neskutočné koľko blogov na skvelej úrovni máme tu na našom maličkom Slovensku. Kým som neblogovala, neuvedomovala som si koľko práce si takáto záľuba vyžaduje, asi by som sa do toho ani nepustila. ?

Aby sa blogovanie dalo zvládnuť popri bežných povinnostiach, musí sa robiť od srdca a to potom na tých blogoch vidno.

Blogy určite odporúčam pre nadšenie, ohromné množstvo skvelých nápadov a pozitívnu energiu, ktorú blogeri do svojich projektov vkladajú. (FB)

Lucia Súkeníková z food blogu Moje Jedlo

Lucia SúkeníkováPrečo sú blogy super? Preto, lebo blogeri udávajú trendy, sú in, kreatívni a majú svojský pohľad na svet. A je jedno, či ide o travel, fashion alebo food blogera. I ja sledujem blogy, pretože mám rada ich autentickosť, nápady, pekné fotky a tipy, ktoré dávajú. Nekupujem tlač, nepozerám TV, všetko zaujímavé nájdem na blogoch. ?

Sledovanie blogov sa určite oplatí aj v tomto predvianočnom období, pretože blogeri dávajú skvelé tipy aj na darčeky. A jeden dám i ja – na moju najnovšiu knihu Recepty našich starých mám. ?

Pokojné sviatky! ? (FB)

~Tak čo? Presvedčili vás?~

~Lenka Says~