Loading Likes...

…pretrvávajúcou témou dnešných dní je i naďalej jeseň. Budem v nej teda pokračovať aj ja. Avšak namiesto fotiek listov zafarbených do odtieňov jesene, mám zacielené na niečo iné. Na jesenné záľuby a trávenie voľného času. Lebo vaše záľuby môžu byť sezónne, no rozhodne nie vždy naviazané iba na leto alebo zimu.

burza vinylových platní

Jeseň veľa ľudí odsudzuje hlavne kvôli počasiu. No ako sa hovorí: Nie je zlé počasie, je iba zlé oblečenie. Vonku je zima a prší, to áno, a práve preto sa treba poohliadnuť po indoorových aktivitách. Ja sa tento rok poobhliadam po burzách. Hľadám totiž vinylové platne…

Najprv bola myšlienka…

Otec v dobách svojej mladosti býval lokálnym DJom, ktorého teta z Kanady zásobovala kvalitnými vinylmi. Z tohto dôvodu je celkom pochopiteľné, že už od nepamäti bola u nás doma hudba dôležitou súčasťou dennej rutiny. Napriek tomu, u nás doma aj tak nie je nikto hudobne nadaný. Tak to teda ani náhodou. Okrem mojich 2 rokov chodenia na klavír, vieme všetci dobre hrať akurát tak na nervy…

A niekde sa to odraziť muselo… Kedysi dávno, hádam ešte v časoch vysokoškolských, som otcovi nadhodila, či raz, keď budem úplne veľká a budem mať vlastné bývanie, neposunie 1 zo svojich gramofónov mojím smerom.

burza vinylových platní

…potom prišli vinylové platne…

Roky išli ďalej, no vlastné bývanie sa stále nerysovalo. Toto mi však nebránilo v kúpe prvej platne. Veď keď sa dostaví mašina, bude na nej aspoň čo počúvať.

Už asi miliónty absolvovaný koncert IAMX v bratislavskom MMC ma postrčil smerom k merchu. To máte tak. Dáte si drink a hneď prichádzajú najlepšie nápady. Dáte si drinky dva a už tieto nápady idete realizovať. A tak som si odkráčala po koncerte domov s vinylom v ruke.

Prešla nejaká doba, počas ktorej prišlo už aj vlastné bývanie. Zatiaľ ale bez gramofónu. Nevadí… Prišli Vianoce a môj BF, tak ako každý správny BF, dobre vie, čo spraví radosť milovanej priateľke. Dal si tú námahu a, tápajúc nad veľkým množstvom producentov, objednal mi vinylové platne z môjho obľúbeného UK DNB vydavateľstva. Dojatá som bola, ruka na srdce. Ľúbim ho chalana, nie je o čom.

burza vinylových platní

…nakoniec sa objavil gramofón

Doma sa takto vyrysovala malá zbierka platní a k nej po čase konečne pribudol aj gramofónik. Ešte sa dostavilo zaváhanie so zosilovačom a reprákmi, no dnes mi zostava zdobí jednu stranu obývačky.

A teraz prišla jeseň a s ňou poohliadanie sa po nových hudobných úlovkoch. Z poslednej burzy som išla síce na prázdno, no veľmi ma teší, že môj BF si hrdo niesol svojho 2Paca. Výhra, chytila som na vinylové platne aj jeho.

essentials, zátišie, gramofón, plagát starwars

Moja záľuba nie je síce intenzívna, ale tak nejak sa okolo mňa vyskytuje celý život.

A čo vy? Keď sa skúsite zamyslieť a identifikovať niečo také svoje, čo by to bolo?

PS: ak by vás zaujímalo viac takýchto mojich divných záľub, pozrite sa aj na moje sny.

~Lenka Says~